Träningstider utomhus

8 april 2016


Här finner du en sammanställning om när och var just ditt lag tränar under utomhussäsongen 2016. Du finner även en beskrivning hur planytorna avgränsas och delas upp när fler än ett lag tränar samtidigt på planen.

Sundbybergs IP:

Avgränsningar som gäller på konstgräset: När två lag tränar samtidigt delas planen upp i Yta 1 (mot Löthallen) och Yta 2 (mot fiket). När tre lag tränar samtidigt delas planen upp i Yta A (mot Löthallen), Yta B (mot Löthallen) och Yta C (mot Fiket). Se bilderna.
IP bild 2
IP bild 1

Damlag: Tisdag, Yta 2 kl 20:00-21:30. Torsdag, Yta 2 kl 20:00-21:30.

Herrlag: Måndag 19:15-20:45, Tisdag 19:15-20:45, Torsdag 19:15-20:45, Fredag 18:00-19:15 (på naturgräset)

Damjunior: Måndag, Yta 1 kl 17:00-18:30. Tisdag, Yta 1+2 kl 18:30-20:00. Torsdag , Yta C kl 18:30-20:00.

Herrjunior: Måndag, Yta 1 kl 20:00-21:30. Onsdag, Yta 1+2 kl 20:00-21:30. Torsdag , Yta 1 kl 20:00-21:30.

P99: Måndag, Yta 2 kl 20:00-21:30. Tisdag, Yta 1 kl 20:00-21:30. Torsdag, Yta B kl 18:30-20:00.

P00: Måndag, Yta 1 (+10%) kl 18:30-20:00. Onsdag, Yta 1 (+10%) kl 18:30-20:00. Torsdag, Yta A kl 18:30-20:00.

P01-02: Måndag, Yta 2 (-10%) kl 18:30-20:00. Onsdag, Yta 2 (-10%) kl 18:30-20:00.

F02: Tisdag, Yta 1 kl 17:00-18:30. Torsdag, Yta 1 kl 17:00-18:30.

F03: Tisdag, Yta 2 kl 17:00-18:30. Onsdag, Yta B kl 17:00-18:30.

P03 City: Onsdag, Yta A kl 17:00-18:30. Torsdag, Yta 2 kl 17:00-18:30.

F04: Måndag, Yta 2 kl 17:00-18:30. Onsdag, Yta C kl 17:00-18:30.

P04 City: Måndag, Yta 1 kl 16:00-17:00. Tisdag, Yta 1 kl 16:00-17:00. Torsdag, Yta 1 kl 16:00-17:00.


Rissne IP (11-mannaplan):

Avgränsningar som gäller på Rissnes 11-manna: När två lag tränar samtidigt delas planen upp i Yta 1 och Yta 2. När tre lag tränar samtidigt delas planen upp i Yta A, Yta B och Yta C. Samma som på bilderna för Sundbybergs IP.

P03 City: Måndag, Yta 2 kl 19:00-20:30.

P03 Duvbo: Måndag, Yta 1 kl 19:00-20:30. Onsdag, Yta 1 kl 19:00-20:30.

P04 Duvbo: Måndag, Yta 1 kl 17:45*-19:00. Onsdag, Yta 1 kl 17:45*-19:00.

P04 Rissne: Måndag, Yta 2 kl 17:45*-19:00. Onsdag, Yta 2 kl 17:45*-19:00. Torsdag, Yta C kl 19:00-20:30.

P05 Rissne: Torsdag, Yta B kl 19:00-20:30.

P06 Duvbo: Måndag, Yta 1 kl 17:00-18:00. Torsdag, Yta A kl 19:00-20:30.

F08: Onsdag, Yta A kl 17:00-18:00.

* = Annat lags träning pågår till kl 18:00. Under tiden delar de nya lagen på ledig planhalva de första 15 minuterna under uppvärmningsövningarna, tills fullstor yta finns att tillgå kl 18:00.


Rissne IP (7-mannaplan):

Avgränsningar som gäller på Rissnes 7-manna: När två lag tränar samtidigt delas planen upp i Yta 1 och Yta 2.

P05 City: Onsdag, Yta 1+2 kl 19:00-20:00.

P05 Rissne: Måndag, Yta 1+2 kl 19:00-20:00.

F06: Tisdag, Yta 1+2 kl 17:00-18:00.

P06 Central: Tisdag, Yta 1+2 kl 19:00-20:00.

P06 City: Torsdag, Yta 1+2 kl 19:00-20:00.

P10 DR: Onsdag, Yta 1 kl 17:00-18:00.


Ursviks IP:

P07 Ursvik: Onsdag, halvplan (1/4 till höst) kl 17:00-18:00.


Hallonbergens BP:

Avgränsningar som gäller på Hallonbergen: När två lag tränar samtidigt delas planen upp i Yta 1 och Yta 2.

F05: Måndag, Yta 1+2 kl 18:00-19:00. Torsdag, Yta 1+2 kl 18:00-19:00.

P09 HÖR: Onsdag, Yta 1 17:00-18:00.

P09 UD: Torsdag, Yta 1 kl 17:00-18:00.

P10 HB: Tisdag, Yta 1 kl 17:00-18:00.

P10 Ursvik: Tisdag, Yta 2 kl 17:00-18:00.


Golfängarnas BP:

Avgränsningar som gäller på Golfängarna: När två lag tränar samtidigt delas planen upp i Yta 1 och Yta 2.

P03 Duvbo: Söndag, Yta 1+2 kl 14:00-15:30.

P05 City: Måndag, Yta 1+2 kl 19:00-20:30. Söndag, Yta 1+2 kl 12:30-14:00.

F06: Onsdag, Yta 1+2 kl 19:00-20:30.

P06 Central: Torsdag, Yta 1+2 kl 19:00-20:30.

P06 City: Tisdag, Yta 1+2 kl 19:00-20:30.

P06 Duvbo: Söndag, Yta 2 kl 11:00-12:30.

F07: Måndag, Yta 1 kl 17:00-18:00. Torsdag, Yta 1 kl 17:00-18:00.

P07 City: Måndag, Yta 1 kl 18:00-19:00. Onsdag, Yta 1 kl 18:00-19:00.

P07 Ursvik: Måndag, Yta 2 kl 18:00-19:00.

F08: Måndag, Yta 2 kl 17:00-18:00.

P08 Central: Tisdag, Yta 1 kl 18:00-19:00. Söndag, Yta 2 kl 10:00-11:00.

P08 City: Torsdag, Yta 1 kl 18:00-19:00. Söndag, Yta 1 kl 11:00-12:00.

P08 LA: Onsdag, Yta 2 kl 18:00-19:00.

F09: Onsdag, Yta 2 kl 17:00-18:00. Söndag, Yta 1 kl 10:00-11:00.

P09 Central: Tisdag, Yta 1 kl 17:00-18:00.

P09 City: Onsdag, Yta 1 kl 17:00-18:00.

F10: Torsdag, Yta 2 kl 17:00-18:00.

P10 Central: Tisdag, Yta 2 kl 17:00-18:00.
  



Senaste inlägg